בדק בית לפני רכישת דירה חדשה

בדק בית לפני רכישת דירה חדשה

רכישת דירה חדשה היא תמיד מרגשת. בני המשפחה עוברים אל דירה 'חדשה מהניילון' פעמים רבות אחרי מגורים בדירות ישנות, וכעת נכנסים אל דירה גדולה מרווחת וחדשה.

האופוריה חוגגת וכל מה שאתם רוצים זה להיכנס כבר לדירה ולהתחיל לסדר את החפצים שלכם.

בערבית ישנו ביטוי שאומר 'החיפזון מן השטן', חשוב מאוד שלא למהר להיכנס לדירה ולוותר על בדיקות חשובות שצריך לעשות.

גם כאשר מדובר בבדיקת בדק הבית המגלה דברים שנמצאים תחת תקופת אחריותו של הקבלן, מומלץ מאוד לעשות את הבדיקה עוד לפני הכניסה אליה בכדי שבמידה וימצאו ליקויים יוכל הקבלן לתקן אותם ביתר קלות משום שהדירה עדיין ריקה והעובדים שלו עדיין נמצאים בה או בקרבתה.

למה שימצאו ליקויים בדירה חדשה מהקבלן?

גם כאשר מדובר בדירה חדשה, מקבלן שאתם סומכים עליו ועקבתם אחרי תהליך הבנייה, עדיין יכולים להימצא בה ליקויים או פגמים שמחייבים תיקון.

זה יכול להיות דברים שקשה להבחין בהם כמו שימוש בחומרים מקבילים למה שהובטח אך בעלי איכות נמוכה יותר, או עבודה של קבלני משנה של הקבלן שעשו עבודות חשמל או ריצוף בצורה שאינה מושלמת וכן הלאה.

הבדיקה נעשית בעזרתו של מהנדס בדק בית מומחה שיודע יותר טוב ממכם לבדוק את כל הדברים, ולתת לכם דו"ח מפורט על כל הפגמים או הליקויים שישנם בדירה.

מה עושים מתגלים ליקויים בדירה?

במידה ומהנדס בדק הבית ששכרתם מוצא ליקויים בדירה, אתם לא צריכים להיכנס ללחץ.

החוק בישראל מחייב את הקבלן לתת אחריות על הדירה שבנה לתקופה משתנה של מספר שנים לפי סוג הליקוי. החוק קובע כי במידה ונמצא ליקוי במהלך התקופה המוגדרת בחוק כתקופת בדק הבית, חייב הקבלן לתקן את הליקויים בעצמו, אלא אם כן מוכיח הקבלן שהליקויים אינם באשמתו.

בנוסף, לאחר תקופת בדק הבית ישנה תקופה נוספת המכונה תקופת האחריות, בה חייב הקבלן לתקן את הליקויים רק אם הרוכש מוכיח שהם באשמתו של הקבלן.

במקרה של בדק בית לפני רכישה של דירה חדשה מדובר עדיין בתקופת בדק הבית ולכן תוכלו להיות רגועים שהקבלן יצטרך לתקן את הליקוי שנמצא.

מהו טווח המחירים של בדק בית לפני רכישת דירה חדשה?

טווח המחרים הממוצע של הגעה של מהנדס בדק בית לדירה שלכם, נע מ -1500 שקלים ויכול להגיע לכמה אלפי שקלים תלוי כמובן בגודלה של הדירה שצריך לבדוק.

המחיר כמובן משתלם ויכול למנוע ממכם עגמת נפש גדולה בעתיד של בעיות שיכולות לצוץ בדירה, שתמיד קורות בזמנים הכי לא נעימים ולגרור הוצאות בלתי צפויות ובלתי מחויבות.

Facebook
Telegram
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print